O NAS

Wyjątkowy adres w kraju dla Twojego ciała i Twojej duszy. Zapraszamy do naszego centrum inteligentnej odnowy biologicznej i profilaktyki zdrowia: Dhanvantari Instytut Regeneracji Psychobiologicznej.

Każdy z nas jestem mikrokosmosem wypełnionym życiową energią. Od równowagi w tym mikrokosmosie zależy nie tylko nasze zdrowie, ale także nasze szczęście i wykorzystanie w pełni tkwiącego w nas potencjału. Tymczasem w XXI wieku coraz częściej cierpimy z powodu deficytu naturalnej równowagi. Na szczęście, dysponujemy też wszystkim, by ją przywrócić, a tym samym odzyskać wewnętrzną harmonię, zdrowie i radość z życia.

Dlaczego warto nam zaufać?
Zaufaj nam. Jesteśmy w tym specjalistami. Wzmocnimy nie tylko twoje ciało, ale także ducha. Dla ciała oferujemy kompleksowe zabiegi z dziedziny fizykoterapii, które wspierają procesy leczenia i regeneracji w całkowicie naturalny i bezinwazyjny sposób. Dla ducha – innowacyjną diagnostykę, która dociera do najgłębszych podkładów podświadomości oraz terapie, które pozwolą pozbyć się obciążających ciało i umysł psychicznych urazów i blokad.

Kim jesteśmy?
Jesteśmy zespołem specjalistów z fizykoterapii, rehabilitacji oraz treningu personalnego. W naszej pracy łączymy doświadczenie oraz wiedzę z wielu dziedzin: fizjoterapii, terapii ciała i duszy, medycyny funkcjonalnej, naturoterapii, trening osobisty, instruktaż fitness i coaching zapobiegawczy. W fizycznej i duchowej odnowie towarzyszymy naszym klientom. Ważny jest dla nas każdy wymiar: fizyczny, biochemiczny, energetyczny, mentalny, emocjonalny i duchowy.

Jak pracujemy?
W naszej praktyce łączymy najlepsze tradycje medyczne z medycyną przyszłości. Instytut to miejsce, gdzie Ajurweda i Tradycyjna Medycyna Chińska spotyka się z medycyną kwantową, Totalną Biologią, Nową Medycynę Germańską, fitoterapią i klasyczną naturoterapią. Dzięki temu mamy możliwość kompleksowego podejścia do zdrowia zgodnie z naszą autorską metodologią CUD: Ciało, Umysł, Dusza.

Ajurweda to najstarszy system medyczny i filozoficzny na świecie. Według niego wszystko, co żyje, jest przejawem prany, uniwersalnej, życiodajnej energii wszechświata. To również życiowy oddech przenikający ludzkie ciało. Prana jest najważniejszym czynnikiem decydującym o naszym zdrowiu. Wszystkie zabiegi ajurwedy dążą do przywrócenia jej prawidłowego przepływu. 

Odpowiednikiem prany w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej jest energia Qi. To pierwotna i dynamiczna siła życiowa. Wszystkie choroby i dolegliwości mają swoje źródło w zaburzonym swobodnym przepływie energii Qi. Medycyna ma za zadanie przywrócić właściwy przepływ energii.

Medycyna kwantowa przenosi te starożytne definicje na wyższy poziom. Na poziom inteligentnego pola energetycznego człowieka wypełnionego informacjami. Choroba to nic innego jak zaburzony przekaz z pola informacyjnego. Terapia w medycynie informacyjnej polega na tym, by znaleźć ten błąd i naprawić przekaz “wpisując” prawidłowy wzorzec informacji. 

Według Totalnej Biologii choroba jest reakcją organizmu na dramatyczne emocjonalne przeżycia, wstrząs czy długotrwały stres. To fizyczny objaw konfliktów doświadczanych w głębi naszego umysłu. Klucz do odzyskania zdrowia tkwi w świadomości.
 
Nowa Medycyna Germańska zakłada, że każda choroba ma sens i znaczenie. Pozwala odkryć głęboko ukryte emocje i oparte na nich przekonania i zachowania. Terapia najczęściej sprowadza się do zrozumienie, odpuszczenie i wybaczenia. Sobie albo komuś.

Fitoterapia zajmuje się zastosowaniem ziół w leczeniu i profilaktyce chorób. Wprowadziła terapię ziołową na wyższy, naukowy poziom. Stoją za nią badania naukowe, które potwierdzają skuteczność i bezpieczeństwo ziół. W fitoterapii stosuje się przebadane leki roślinne.

Naturoterapia skupia się na stopniowym przywróceniu ogólnego zdrowia przy pomocy naturalnych metod leczenia. Jedną z takich metod jest biorezonans elektromagnetyczny.

Jakie usługi u nas znajdziesz?
W naszym Instytucie oferujemy pojedyncze zabiegi, sesje, konsultacje i szkolenia. W naszej ofercie jest również wynajem i sprzedaż sprzętu medycznego dla osób prywatnych i firm oraz pracowników służby zdrowia. Zapraszamy również do współpracy firmy zainteresowane usługami promocji zdrowia dla swoich pracowników, aby jeszcze efektywniej mogli wykonywać pracę – zdrowe ciało – większa motywacja.

Pracujemy na najnowocześniejszych urządzeniach:
  • Timewaver Professional Med. oraz Timewaver Frequency – opracowany przez ekspertów system medycyny pola informacyjnego
  • system SCIO – zaawansowana technologia oparta się na biofeedbacku i biorezonansie i stworzona z myślą o monitorowaniu stanu zdrowia astronautów w przestrzeni kosmicznej
  • Vieva – szybki, precyzyjny i bezinwazyjny system rozpoznawania stanów organizmu oparty na biofeedbacku i biorenozansie
  • BEMER – nowoczesna i sprawdzona technologia usprawniająca zaburzone i spowolnione mikrokrążenie
  • So-check – zdrowotna platforma profilaktyczna obejmująca trzy innowacyjne metody diagnostyki m.in. pierwszą na świecie metodę diagnostyczną mikroflory jelitowej za pomocą sekwencjonowania DNA bakterii jelitowych
  • Healy – technologia służąca leczeniu przewlekłego bólu i mobilnemu monitorowaniu stanu zdrowia
  • I inne

Misja firmy

“Naszą misją jest wprowadzenie efektu motyla w profilaktyce zdrowia. Mała zmiana świadomości powoduje wielkie zmiany w jakości życia.”

Nasi specjaliści

dr Oskar Knapik

Dyplomowany naturopata, terapeuta SCIO i Timewaver, dietetyk, uczestnik
Quantum University oraz Academy of Natural Health, założyciel Instytutu
Regeneracji Psychobiologicznej „Dhanvantari” oraz gabinetu medycyny
holistycznej Holmedica.”

Ula Sarnecka

Certyfikowany Coach VVC, z wykształcenia ekonomista, pedagog oraz trener.
Z pasji specjalista od Totalnej Biologii i Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.
Prowadzi sesje z psychobiologii i refleksologii.